Cukiernia i piekarnia Marczyńskich …Nie tylko w Walentynki cukiernie w Andrychowie pachną słodkościami! | andrychow.org

 

Kwiaciarnie i cukiernie andrychowskie  całe w sercach i różach, a jedna z nich Cukiernia i Piekarnia „Marczyńska” w Andrychowie przy ulicy Krakowskiej vis a vis Placu Mickiewicza  jest udekorowana sercami z precelkowego ciasta i pączkami niczym choinkowymi pączkami. Smakowicie to wygląda, ale jeszcze nie wiemy jak te pączki smakują. Nasz komentator spraw błahych i śmiesznych bardzo się ubawił robiąc te zdjęcia. Ale pomysł ciekawy, prawda?  Można je zamawiać na tłusty czwartek we wszystkich cukierniach. Czytaj dalej aktualne informacje o ofercie cukierniczej piekarni „Marczyńska” – zobacz obszerny fotoreportaż ze smakołykami w roli głównej!

 

Odwiedziłem piekarnię Pani Marczyńskiej dzisiaj tj. 21 lutego 2011 roku rano i może dlatego zobaczyłem pełniejszą ofertę tej firmowej  cukierni przy wielkiej piekarni rodziny Marczyńskich. Smaczne ciasteczka można tu kupować już po 40 i 60 groszy za sztukę i to one cieszą się wielkim powodzeniem. Nadziewane ciasteczka pieczone są na oczach klientów. I dlatego jest tu zapach prosto z piekarnika! Po zjedzeniu jednego z nich trudno się oprzeć pokusie zakupu kolejnego. Obok słodkie bułeczki po 60 groszy, niczym pączki, ale nie ma w nich tłuszczu! Nieco zmieniła się chyba receptura wypiekania tzw. „słodkich rogalików” , mają twarda skórkę. Smakuje mi precel wg wzorów krakowskich z makiem (z solą szybko wyszły).

Cieszy mnie fakt, że każda andrychowska piekarnia ma jakąś swoją specjalność, coś w swojej ofercie,  co przyciąga nas kupujących. Ceny też są tzw. „dobre”. Trzeba tylko zadbać, aby o tym dowiedzieli się przyjezdni, turyści – w Andrychowie, mieście plackorzy są najwspanialsze wyroby piekarnicze w kraju. Już czas na wydanie przewodnika turystyki handlowej po Andrychowie.

 

Wczoraj były Walentynki

Wkoło sypały śnieżynki

Niedawno był  Tłusty Czwartek

zaraz będzie Dzień Kobiet

Czy te Święta są coś warte i pasują

Niczym kwiatek do kożucha?

Zakochanym wszystko jedno

Ale miło jest to słuchać …


2 Responses to Cukiernia i piekarnia Marczyńskich …Nie tylko w Walentynki cukiernie w Andrychowie pachną słodkościami!

  1. traper pisze:

    65 gramowy pączek w (tylko) Tłusty Czwartek ma kosztować w Kauflandzie tylko 0,49 złotego. Normalnie 0.98 zł. Porównajmy ceny! To nie reklama tylko sprawdźmy jakość tych ofert w różnych miejscach. Bo może takie tanie pączki są bez nadzienia itp.

  2. traper pisze:

    Wszystkim zakochanym i kandydatom do zakochania juz teraz walentynkowe życzenia, niechaj Wam wszystko sprzyja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>