Ciężkie czasy przyszły na andrychowski samorząd. Teraz już kilka portali informacyjno – społecznościowych spogląda mu pilnie na ręce. Do niedawna niepodzielne władztwo Nowin Andrychowskich nad umysłami andrychowian odeszło bezpowrotnie w przeszłość.

Wrodzona  skromność nakazuje mi wymienić na pierwszym miejscu Wasz andrychow.org, Blog Społeczności Andrychowa. Bezpardonowo rozprawiają się tutaj z absurdami lokalnej polityki zwykli mieszkańcy miasta. Blog rozdmuchuje wszystkie skrzętnie zamiatane pod dywan afery miejskie, nietrafione inwestycje (budowa odkrytej pływalni, przebudowa magistratu na pałac, upadek pałacu Bobrowskich w ruinę , budowa obwodnicy między blokami itd, itp.). Jednym zdaniem fundujemy lokalnym działaczom ostrą jazdę bez trzymanki.

W nasze ślady, jednak z ambicją stworzenia redakcji z prawdziwego zdarzenia idzie andrychow24.eu Seria artykułów, które dotychczas ukazały się na tej stronie jednoznacznie wskazuje na to, że kwestia wydawania publicznego grosza znajduje się pod srogim okiem opinii publicznej. Ostatnio czytaliśmy o niezwykle kosztownym w utrzymaniu Radiu Andrychów i Nowin Andrychowskich, mega podwyżce uposażenia burmistrza, co w popadającej w coraz większe bezrobocie gminie wywołało prawdziwą falę krytyki. To oczywiście tylko mały wycinek z szerokiego wachlarza tematów, które porusza andrychow24.pl wzbogacony ostatnio o forum.

Kojarzony z Dziennikiem Polskim Mamnewsa.pl to najwyższa klasa lokalnego dziennikarstwa. Teksty piszą korzystając z wielu źródeł m.inn. Renata Czech, Ewa Gawęda, czy Jan Zieliński. Świeże informacje z regionu uzupełniają felietony na naprawdę ważne dla mieszkańców tematy. Dla porównania andrychowska papierowa tuba propagandowa w felietonach przeważnie zajmuje się tym, co o niej piszą inni. Taka fiksacja oblężonej twierdzy na pasku władzy…

Zachęcam do owocnej lektury i czynnego udziału w dyskusjach, jakie przetaczają się na tych wspaniałych portalach każdego dnia. Nic tak nie uczy demokracji, jak czynny udział w jej umacnianiu!

 

12 Responses to Patrzymy władzy na jej drżące ręce

 1. strazakka pisze:

  Patrzeć na ręce patrzeć i to uważnie!!!!!
  Dobrze zarządza się cudzym majątkiem Nieprawdaż???

 2. Lui pisze:

  Z tym przepisywaniem to czasem można się pomylić, przecież oni korzystają często z tych samych źródeł ;)

 3. as pisze:

  jak juz wyżej pisałem dla mnie ważne że codziennie są tam aktualizacje i jakieś wiadomości a to chyba jest portal informacyjny. wadowice 24 też przepisują i z tego co obserwuję często z mamnewsa. pl właśnie
  pozdrawiam

 4. Lui pisze:

  skromność fałszywa ;)

  mamnewsa jednak będę bronił przed takimi oskarżeniami, to co piszesz, to na pewno nie jest pełny obraz tej strony.

 5. gienia pisze:

  „Kojarzony z Dziennikiem Polskim Mamnewsa.pl to najwyższa klasa lokalnego dziennikarstwa. Teksty piszą korzystając z wielu źródeł m.inn. Renata Czech, Ewa Gawęda, czy Jan Zieliński.”
  -chyba żartujsz. :)
  Teksty pisze Mirosław Gawęda. Większość informacji przeklejona lub powtórzona. Język drętwy. Strona niefunkcjonalna.
  Naprawdę są 100 lat za anrychow.org i nie rozumiem skąd ta skromność.

 6. patrzeć na działania innych trzeba – swoistego rodzaju krytyka powinna być motywacją do lepszego działania!

 7. Lui pisze:

  to jest takie „zarabianie”, że najwięcej by zarobili, likwidując tuby wogóle… Ciekawe, czy Ania startując do konkursu na stanowisko red. nacz. w omówieniu strategi rozwoju gazety, przewidziała najlepsze wyjście biznesowe i przynoszące największy dochód – likwidację!!! :D

 8. kkk pisze:

  heh, no tez sie nad tym zastanawialem – ale moze my liczyc nie umiemy? na pewno najwięcej zarobil na TRA – beczka smiechu:)

 9. Lui pisze:

  „Jeśli idzie o przychody najwięcej zarobiono na: organizacji imprez, sprzedaży „Nowin Andrychowskich” oraz sprzedaży ogłoszeń w „Nowinach” i „Twoim Radiu Andrychów”.
  NA 2/2010

 10. as pisze:

  mnie też podoba się mamnewsa. pl. Codziennie są tam jakieś nowe informacje z Andrychowa ale mozna się też dowiedzieć co słychać u „sasiadów’. Co do tego drugiego portalu to nie mam przekonania Niby to strona o Andrychowie ale coś strasznie dużo tam „wielkiej” polityki a Marka Jurka zwłaszcza, więc chyba za tym stoi jakaś polityka. Rok wyborczy w końcu
  pozdrawiam

 11. kkk pisze:

  brawo za podjecie tych wszystkich inicjatyw! artykul obsmarowujacy m.in. MamNewsa.pl w ostatnich NA swiadczy tylko o tym, ze znane nam portale doskonale wywiazuja sie ze swojej roli – pokazuja, ze nie wszystko w gminie jest takie kolorowe, jak przedstawiaja nam dobrze oplaceni pseudoredaktorzy z urzedu „Janka”

 12. Jerzy T. pisze:

  Bo Andrychów.org jest na pierwszym miejscu! Jest i będzie najważniejszy. Czapki z głów, Lui! Gratulacje i jeszcze raz dziękuje w imieniu własnym i AKI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>